EGYÉNI KONZULTÁCIÓ
Azzal szeretnék találkozni, aki a segítséget kéri
Lehet a hozzátartozó, vagy az alkohol- drog- illetve viselkedési problémákkal küzdő maga, időpontot a bejelentkezőnek tudok adni. A személyes találkozónak tehát akkor is van értelme, ha nem a „tünet hordozójával” lépek kapcsolatba, mivel a szenvedélybetegség az egész családot érinti, így a család tagjai is el tudják indítani a kedvező változást, nyilván a “hogyanon” múlik minden. A család életében részt vevők szinte észrevétlenül „masnizzák” az egyre súlyosbodó tünetek köré az életüket. A saját élet-tér beszűkül, az erőforrások, tartalékok lassan kimerülnek, a célok, lehetőségek befagyni látszanak, sokszor tova is is tűnnek a kilátástalanság tengerén.
Ha most csak annyi tudható bizonyosan, hogy a helyzet így tovább nem tartható fenn, és segítséget tud kérni, máris többet tett saját magáért, mint gondolná!
A folyamat állapotfelmérő beszélgetéssel kezdődik, majd a problémák és a hozzájuk rendelhető célok megfogalmazása, cselekvési terv készítése történik a problémásnak talált életterületeknek megfelelően. Szükség esetén a szakorvosi/kórházi háttér biztosított.
Egyéni konzultáció időtartama 50 perc 14.000 Ft
PÁR VAGY CSALÁDI KONZULTÁCIÓ
A józanságmunka bizonyos szakaszában szükségessé válhat, hogy a pár- család együtt nézzen rá a jelenlegi élethelyzetére, és új-, a továbblépést segítő stratégiát fogalmazzon meg. A beszélgetéseket kollégámmal, Fazekas Zsolt–tal együtt vezetjük. A család tagjai számára ezek az alkalmak lehetővé teszik a már jól ismert forgatókönyvek, ismétlődő játszmák felülírását. A közös munka eredményeképp új viszonyulás, előremutató párbeszéd és egy élhető, alapvetően örömteli életközösség kialakítása válik elérhetővé.
Pár- vagy családi konzultáció időtartama 90 perc: 25.000 Ft
PROBLÉMAÉRZÉKENYÍTŐ TRÉNING
Családtagok illetve munkatársak számára kidolgozott 1-3 alkalmas foglalkozás. Akkor válhat szükségessé, ha a szenvedélybeteg aktuálisan nem bevonható, illetve a vele való együttműködés ellehetetlenült, a változás előmozdítására tett korábbi erőfeszítések nem hoztak eredményt. A foglalkozások ideális célja a szenvedélybeteg mielőbbi kezelésbe kerülése, vagyis hatékony cselekvési stratégia kialakítása. A tréninget kollégámmal, Fazekas Zsolt-tal közösen vezetjük.
Problémaérzékenyítő tréning időtartam 90 – 150 perc, 3-6 fő részére: 25.000 – 40.000 Ft
SORSFONÓ MŰHELY
A XIX sz.-ig a népmese felnőtt műfaj volt: felnőttek meséltek felnőtteknek, generációkon keresztül adva át az ősi tanítást.
A Sorsfonóban a mesékben rejlő szimbólumokkal, képekkel és helyszínekkel dolgozunk. Segítségükkel megnyithatók a mesék rejtett kódjai, amelyek egy-egy adott élethelyzetben a megcselekedhető tartományt mutatják meg nekünk: Lehetőség nyílik korábbi megoldási mintáink felülírására, a hős útját követve rátalálhatunk a nehézségeinkből kivezető útra is.
Mint ahogyan a józanságmunkában is a fejlődés a cél, a mesékben, a próbák során is minden szinten valamivel többek leszünk, mint a korábbiakon.
Minden élethelyzetünkre létezik egy mese, a mesében pedig ott rejlik a megoldás.
Foglalkozások
Útkeresők – tematikus csoport függőknek
Kapcsolódók – tematikus csoport hozzátartozóknak
Útjaink – tematikus csoport felépülő pároknak
Női út – tematikus csoport nőknek
Férfi út – tematikus csoport férfiaknak
A tematikusan összeállított foglalkozásokra felépülésben lévő szenvedélybetegek (Útkeresők), hozzátartozók (Kapcsolódók), illetve felépülő párok (Útjaink) jelentkezhetnek levélben.